مسیر – جهت ترکیه سرباز روزنامه کشورهای عربی

مسیر – جهت: ترکیه سرباز روزنامه کشورهای عربی رجب طیب اردوغان سرباز ترک رجب طیب اردوغان رفع محاصره از قطر

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی روایت رسمی از گرانی و ارزانی کالاها

به گزارش مهر، بانک مرکزی گزارش هفتگی میانگین قیمت خُرده فروشی بعضی از مواد خوراکی در پایتخت کشور عزیزمان ایران را در هفته نهایی به چهارم اسفند اعلام کرد که براس

روایت رسمی از گرانی و ارزانی کالاها

روایت رسمی از گرانی و ارزانی کالاها

عبارات مهم : لبنیات

به گزارش مهر، بانک مرکزی گزارش هفتگی میانگین قیمت خُرده فروشی بعضی از مواد خوراکی در پایتخت کشور عزیزمان ایران را در هفته نهایی به چهارم اسفند اعلام کرد که براساس آن قیمت ۲ گروه افزایش، ۴ گروه کم کردن و ۵ گروه ثابت ماند.

بر اساس اعلام بانک مرکزی، قیمت خُرده فروشی گروه های لبنیات، برنج، قند و شکر، چای و روغن نباتی در هفته نهایی به ۴ اسفند امسال نسبت به هفته قبل از آن ثابت بوده و قیمت گروه های تخم مرغ ۴.۹ درصد، گوشت قرمز ۰.۲ درصد زیاد کردن یافته اند. همچنین در مدت مشابه قیمت گروه های حبوب ۰.۱ درصد، میوه های تازه ۱.۳ درصد، سبزی های تازه ۲.۲ گوشت مرغ ۰.۵ درصد کم کردن داشته اند.

لبنیات و تخم مرغ
در هفته مورد گزارش در گروه لبنیات قیمت پنیر پاستوریزه نسبت به هفته قبل معادل ۰.۱ درصد زیاد کردن یافت و بهای سایر اقلام این گروه عوض کردن نکرده بود. قیمت تخم مرغ معادل ۴.۹ درصد زیاد کردن داشت و شانه ای ۱۲۶ هزار تا ۱۹۰هزار ریال فروش می رفت.

برنج و حبوب
در این هفته در گروه برنج، بهای برنج داخله درجه یک و درجه دو ثابت بود. در گروه حبوب قیمت لوبیا چیتی معادل ۰.۵ درصد کم کردن یافت و بهای سایر اقلام این گروه عوض کردن نکرده بود.

میوه ها و سبزی های تازه
در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری انار، انگور، هندوانه و موز عرضه کمی داشت. سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها متفاوت بودند به قیمت مصوب شرکت میادین میوه و تره بار عرضه می شد.

میوه فروشی های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می کردند که در گروه میوه های تازه بهای نارنگی، لیمو شیرین و انار هریک معادل ۱.۱ درصد و موز ۱.۷ درصد زیاد کردن یافت ولی بهای سایر اقلام این گروه بین ۱.۱ درصد تا ۶.۶ درصد کم کردن داشت.

در گروه سبزی های تازه قیمت کدو سبز معادل ۰.۸ درصد و سبزی های تازه برگی ۰.۳ درصد زیاد کردن داشت ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین ۰.۴ درصد تا ۶.۴ درصد کم کردن داشت.

گوشت قرمز و گوشت مرغ
در هفته مورد گزارش قیمت گوشت تازه گاو و گوساله عوض کردن نکرده بود و بهای گوشت گوسفند معادل ۰.۳ درصد زیاد کردن و قیمت گوشت مرغ نیز ۰.۵ درصد کم کردن داشت.

قند، شکر، چای و روغن نباتی
در این هفته قیمت قند، شکر، چای خارجی و انواع روغن نباتی عوض کردن نکرده بود.

روایت رسمی از گرانی و ارزانی کالاها

واژه های کلیدی: لبنیات | میادین | لبنیات و تخم مرغ | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog