مسیر – جهت ترکیه سرباز روزنامه کشورهای عربی

مسیر – جهت: ترکیه سرباز روزنامه کشورهای عربی رجب طیب اردوغان سرباز ترک رجب طیب اردوغان رفع محاصره از قطر

گت بلاگز وب‌گردی ماجرای نامه ای که صدام را به عقب‌نشینی واداشت

نماز ظهر و عصر را در حرم مطهر حضرت علی (ع) اقامه کردیم و ناهار را در صحن حرم آن حضرت خوردیم. غذایی که بسیار دلچسب بود. بعد از هشت سال اسارت، جهت نخستین بار

ماجرای نامه ای که صدام را به عقب‌نشینی واداشت

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان؛ همه او را با لباس سبز سپاه می‌شناسند؛ ولی شاید کم‌تر کسی از پیشینه وی در تاریخ انقلاب اسلامی اطلاع داشته باشد. سرتیپ آزاده و جانباز «سیدعلی اکبر مصطفوی» که در کاخ نیاوران فعالیت‌هایش را شروع کرده بود، بعد از شکل‌گیری جریان انقلاب به نیروهای انقلابی پیوست.

مصطفوی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به سبزپوشان پاسدار ملحق شد و با شروع جنگ تحمیلی به مناطق عملیاتی شتافت. وی آخر در مهر ماه 1359 به اسارت دشمن درآمد.

سردار علی‌اکبر مصطفوی زیارت کربلا و نجف در دوران اسارت را اینگونه روایت کرد:

ماجرای نامه ای که صدام را به عقب‌نشینی واداشت

پس از گذشت هشت سال از اسارت و آخر جنگ کشور عزیزمان ایران و عراق، سعادت و افتخار بزرگی نصیب اغلب اسرا شد. به لطف و عنایت خدای متعال و به وسیله خود دشمن بعثی، آقا امام حسین (ع) ما را طلبید.

ما نخستین گروهی بودیم که بعد از خاتمه جنگ به زیارت عتبات عالیات رفتیم. رژیم بعث نه به خاطر حسن نیت بلکه به خاطر استفاده تبلیغاتی اقدام به این کار کرد. عراق تصمیم داشت از جانب اسرای ایرانی، شعارهایی به طرفداری از صدام و رژیم بعث روی پارچه بنویسد و در اطراف اتوبوس‌های اسرا راه اندازی کند.

ما به طرق متفاوت از نیت شوم آن‌ها آگاه شدیم و جهت خنثی کردن نقشه‌های پلید آنان دست به کار شدیم. با مشورت‌هایی که با برادران آگاه و متعهد و مورد اطمینان انجام گرفت به این نتیجه رسیدیم که نامه‌ای از جانب اسرای موصل خطاب به مسئولان اردوگاه به این مضمون بنویسیم که «اگر بخواهید به عنوان زیارت از وجود اسرا استفاده تبلیغاتی کنید، با اطمینان به شما اعلام می‌کنیم که حتی به قیمت جان‌مان، در مسیر حرکت اتوبوس‌ها به سوی کربلا و نجف و همچنین در داخل شهرها علیه صدام و رژیم بعث شعار خواهیم داد. همچنین نمی‌خواهیم فیلم‌ یا تصویری از اسرا گرفته شود.»

نامه را نوشتیم و داخل جیب شلوار یکی از خودفروختگان ایرانی که مرتبا با عراقی‌ها در ارتباط بود، قرار دادیم. نامه هشداردهنده به دست فرمانده اردوگاه رسید. این شد که عراقی‌ها از تبلیغات و فیلم‌برداری و تصویر گرفتن از اسرا منصرف شدند. ما به این طریق، دشمن بعثی را در رسیدن به اهداف خود ناکام گذاشتیم.

نماز ظهر و عصر را در حرم مطهر حضرت علی (ع) اقامه کردیم و ناهار را در صحن حرم آن حضرت خوردیم. غذایی که بسیار دلچسب بود. بعد از هشت سال اسارت، جهت نخستین بار

بعد از سال‌های طولانی در اسارت و بدهید گونه، زیارت عتبات عالیات نصیب ما شد. هنگام عبور از خیابان‌های کربلا و نجف مردم عراق را که می‌دیدیم، گویی مردم خودمان را می‌بینیم. آن دو شهر از نظر واکنش‌ها با اسرا با دیگر شهرهای عراقی متفاوت بودند. مردم کربلا و نجف با دیدن ما گریه می کردند و احساسات و عواطف خود را بروز می‌دادند.

پس از زیارت، نماز ظهر و عصر را در حرم مطهر حضرت علی (ع) اقامه کردیم و ناهار را در صحن حرم آن حضرت خوردیم. غذایی که بسیار دلچسب بود. لذت بخش از این جهت که بعد از هشت سال اسارت، جهت نخستین بار طعم خورش قیمه و چلومرغ را می‌چشیدیم.

بعد از غذا، اتوبوس‌ها به طرف اردوگاه حرکت کردند. به برکت زیارت، اسرا بعد از گذشت هشت سال به یک آرامش معنوی رسیده بودند.
منبع: دفاع پرس

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: کربلا | اتوبوس | اتوبوس | انقلاب | انقلابی | اردوگاه | صدام | حضرت علی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog